Kto by nepoznal plastové popolnice. Primárne slúžia na ukladanie odpadu, ale to neznamená, že ich nemôžeme využiť aj inak.
Kam uložiť orechy – máte na záhrade strom – orech a zberáte orechy? Ak máte k dispozícii suché a vykurované priestory, kde je možné skladovať orechy v škrupine, potom sa môžu hodiť plastové nádoby na odpad, v ktorých škrupiny nebudú plesnivieť v dôsledku vzdušnej vlhkosti.
Posypový materiál na chodník – na posyp chodníkov či cesty pred domom sa využíva viacero typov posypových materiálov. Napríklad soľ, močovina alebo kremičitý piesok. Každý z týchto posypových materiálov môžete mať uložený v odlišne zafarbenej plastovej nádobe na odpadky.
Detské pieskovisko – kto má na svojom pozemku pieskovisko pre deti, môže využiť plastové nádoby na odpadky na sezónne ukladanie piesku. Po ukončení letnej sezóny piesok jednoducho presypete z pieskoviska do plastovej nádoby a uložíte ho v suchu a v teple. Zabránite tým kontaminácii piesku prachom a nečistotami a niekedy aj zvieracím výkalom. Cez leto potom pieskovisko na záhrade stačí v čase jeho nevyužívania zakryť vhodnou plastovou fóliou.
Granulované hnojivá – používate na svojej záhrade aj vhodné hnojivá na pestovanie rastlín? Pokiaľ sú napríklad granulované, veľmi dobre ich uskladníte v plastovej nádobe s vekom. Sú tu chránené pred zvieratami a pred poveternostnými vplyvmi, a svojím spôsobom aj pred malými deťmi.
Seno pre morčatá – ukladanie sena pre morčatá býva v domácnostiach problém, pretože v byte zaberá zbytočne veľa miesta. Ak bývate napríklad v mestskom byte v panelovom sídlisku a máte k dispozícii suchý a čistý suterén, ukladajte seno do plastovej popolnice tam. Nebude sa naňho prášiť a nebude kontaminované žiadnymi nežiaducimi pachmi z okolia, čo sa stáva pri ukladaní sena v byte, kde sa pripravujú napríklad vyprážané pokrmy a seno potom môže nasiaknuť pachom vyprážaného rezňa a nebude zvieratám chutiť.